Podziękowanie dla mgr Aliny Swebockiej za jej dwie kadencje jako Dyrektorki Centrum Języków Obcych

Na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Gdańskiego, które odbyło się 25 kwietnia bieżącego roku, Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski w imieniu społeczności akademickiej wyraził serdeczne podziękowania dla mgr Aliny Swebockiej, która zakończyła swoją drugą kadencję jako Dyrektorka Centrum Języków Obcych. W latach 2016-2024 mgr Alina Swebocka nie tylko kierowała CJO, ale również niezwykle aktywnie przyczyniała się do rozwoju kompetencji językowych studentów oraz umiędzynarodowienia działalności naszej jednostki. Podczas wystąpienia JM  Rektor dziękował pani Dyrektor również za kreatywność i innowacyjność w pracy dydaktycznej oraz za starania na rzecz promowania wizerunku Uniwersytetu Gdańskiego jako nowoczesnej i otwartej instytucji akademickiej.

Senatorowie wyrazili swoje podziękowania oklaskami, a Rektor wręczył mgr Alinie Swebockiej okolicznościowy dyplom.

W nowej kadencji, mgr Alina Swebocka będzie pełniła funkcję koordynatorki/pełnomocniczki ds. Polityki Językowej UG, FarU oraz SEA-EU w strukturze JM Rektora.

W trakcie tego samego posiedzenia, JM Rektor przedstawił kandydaturę mgr Emilii Krzywańskiej-Frankowskiej na stanowisko Dyrektorki Centrum Języków Obcych na kadencję 2024-2028. Pani Emilia Krzywańska-Frankowska, obecnie Zastępczyni Dyrektora CJO ds. Kształcenia i rozwoju, została zdecydowaną większością głosów pozytywnie zaopiniowana przez Senat.

Obu Paniom serdecznie gratulujemy awansów!

fot. Alan Stocki

Data publikacji: poniedziałek, 6. Maj 2024 - 12:25; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. Maj 2024 - 12:34; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman